تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور حرف اخر
بستن تبلیغات [X]
چگونه عمر یخچال خود را زیاد کنیم


با ما همراه باشید تا با ساده ترین راه ها، عمر یخچال فریزر خو را افزایش دهید.

همیشه مراقب باشید محل قرار گرفتن یخچال و فریزر در کنار دستگاه های تولیدکننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن و شوفاژ (به ویژه در فصل زمستان نباشد) گرمای این وسایل موجب هدر رفتن انرژی سرمایشی یخچال و خرابی موتور آن می شود.
اگر تصمیم دارید یخچال خانه تان را تکان دهید و از جایی به جای دیگر منتقل کنید باید مراقب باشید که دستگاه را پیش از حرکت دادن، 33 ساعت خاموش کرده و اجازه دهید گاز آن از جریان بایستد.
اگر کودکی دارید که بی دلیل در تعمیر یخچال را باز می کند یا همسری دارید که به سندرم باز کردن بی دلیل در یخچال مبتلاست؛ به آنها آموزش های لازم را دراین زمینه بدهید. این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و برای دستگاه مضر است.
برای پیشگیری از خش افتادن روی سطح یخچالتان سعی کنید همیشه از دستمال های ضد خش و مواد شوینده مناسب برای تعمیر یخچال استفاده کنید. اگر ترجیح می دهید از مواد طبیعی برای شست و شوی سطح یخچال استفاده کنید پیشنهاد می کنیم نصف استکان سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و از آن برای پاکسازی سطح بیرونی یخچال استفاده کنید.
بین دیوار و بخش پشتی یخچال و فریزر دست کم 20 سانتی متر فاصله بگذارید تا هوای پشت دستگاه به راحتی رد و بدل شود. این جریان گردش به پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه کمک می کند.
اجازه ندهید برفک یخچال یا فریزر کل آن را بگیرد و در صورت بروز برفک هرگز از شی یا جسم تیز و خشن برای از بین بردن برفک ها استفاده نکنید.
برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله های دیواره یخچال و فریزر مطمئن شوید که دستگاه شما روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است.
از قرار دادن مواد خوراکی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری کنید این کار انرژی موتور دستگاه را هدر می دهد.
هر 22 ماه یک بار لاستیک ها و درزگیرهای اطراف در تعمیر یخچال و فریزرتان را چک کنید تا سریع متوجه پوسیدگی و پارگی آن شوید. پارگی این لاستیک ها موجب هدر رفتن انرژی و اصطلاک موتور دستگاه می شود.
از کنار هم چیدن و چسباندن ظروف داخل یخچال و فریزر برای گردش هوا جلوگیری کنید. این کار موجب می شود تا تهویه درون فضای یخچال به خوبی انجام نشود.
اگر یخچالتان بوی مواد غذایی را به خود گرفته و این موضوع شما را ناراحت می کند بهترین روش برای از بین بردن این بو استفاده از پک های آماده بوگیر یخچال یا کیسه زغال است. برای تهیه آن کافی است چند قطعه زغال کوچک را درون یک کیسه پارچه ای قرار داده و در یخچال بگذارید.
برخی از قطعات پلاستیکی موجود در یخچال در برابر بوها مقاومت کمی دارند و به راحتی بوی مواد غذایی به آنها می ماند. برای پیشگیری از این مسئله همیشه مواد غذایی را خوب بسته بندی کنید.
محل قرار دادن بطری در یخچال نباید زیاد سنگین شود، این امر سبب شکستگی این قسمت شده و در ضمن درب نیز آسیب خواهد دید، بنابـراین از قــرار دادن چند بطری پر و سنگین در بخش بطری های یخچال پرهیز کنید.
به منظور کنترل هر چه بیشتر و صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان از درجه های بین یك تا ۲ و در تابستان از درجه ۲ تا ۴ یخچال استفاده کنید.


ن : iran
ت : چهارشنبه 6 بهمن 1395
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)